Reclama
miercuri, 15 septembrie 2010
Dolce sport live online
Dolce sport live online a fost lansat zilele trecute de Romtelecom si au anuntat intentii de a achizitiona in primavara televizarea meciurilor de Liga 1
marți, 15 iunie 2010
LIVE Piata Constitutiei - Parlament Greva
LIVE Piata Constitutiei - Parlament Greva
Grevisti au blocat strazile, canicula nu ii imoaie pe oameni care vor ca Guvernul Boc sa cada.
Roberta Anastase discuta in birou cu Boc si Udrea despre ce urmeaza sa faca.
Grevisti au blocat strazile, canicula nu ii imoaie pe oameni care vor ca Guvernul Boc sa cada.
Roberta Anastase discuta in birou cu Boc si Udrea despre ce urmeaza sa faca.
Reclama
LIVE: Palatul Parlamentului - grevisti forteaza intrarea
LIVE: Palatul Parlamentului - grevisti forteaza intrarea si se bat cu jamdarmi.
Reclama
duminică, 31 ianuarie 2010
Restaurant Giurigiu : Perla
Recomandarea saptamanii ar fi : Restaurantul Perla din Portul Giurgiu
Am mancat acolo Pastrav la Gratar cu Legume , este bun de tot :) un pret decent 6 lei suta de grame de pastrav.
Au mai multe preparate din peste , samaramura , plachie , prajit si la gratar insa eu va recomand pastravul.
Personalul este amabil preturile sunt decente , locatia este buna mai ales vara cand se poate sta pe terasa si se poate privii dunarea :)
Deci daca vi din Bulgaria si ti-e foame dute la Perla in Portul Giurgiu
Am mancat acolo Pastrav la Gratar cu Legume , este bun de tot :) un pret decent 6 lei suta de grame de pastrav.
Au mai multe preparate din peste , samaramura , plachie , prajit si la gratar insa eu va recomand pastravul.
Personalul este amabil preturile sunt decente , locatia este buna mai ales vara cand se poate sta pe terasa si se poate privii dunarea :)
Deci daca vi din Bulgaria si ti-e foame dute la Perla in Portul Giurgiu
Reclama
luni, 30 noiembrie 2009
Pastrav umplut cu unt si invelit in frunze de salata pe gratar
Zilele astea am incercat o noua reteta pentru pastrav , reteta asta am citit-o la un forumist pe softpedia asa ca o impartasesc mai departe .
Pastrav umplut cu unt si invelit in frunze de salata pe gratar
Avem nevoie de 4 pastravi , 1 pachet de UNT , 2 3 lamai , o salata mare mare :)
Curatam pastravii fara sa ii taiem pe burta , le taiem doar capul si ii curatam bine bine , ii clatim cu apa rece de multe ori.
Untul poate fi tinut putin la caldura sa fie mai moale, deci untul mai moale se amesteca cu cele 2 3 lamai stoarse.
Pe urma umplem pastravi cu compozitia obtinuta din unt si lamaie.
Dupa umplere invelim pastravii 2 3 felii de salata , evident salata no sa stea lipita de pastrav ca si folia de aluminiu asa ca puteti sa puneti pe la capete putina folie de aluminiu .
Ii aruncati pe gratarul inchis si ii rumeniti pana cand salata se ofileste bine.
Pastravii vor capata un gust incredibil.
Pofta Buna
PS: Am sa pun si cateva poze.
Pastrav umplut cu unt si invelit in frunze de salata pe gratar
Avem nevoie de 4 pastravi , 1 pachet de UNT , 2 3 lamai , o salata mare mare :)
Curatam pastravii fara sa ii taiem pe burta , le taiem doar capul si ii curatam bine bine , ii clatim cu apa rece de multe ori.
Untul poate fi tinut putin la caldura sa fie mai moale, deci untul mai moale se amesteca cu cele 2 3 lamai stoarse.
Pe urma umplem pastravi cu compozitia obtinuta din unt si lamaie.
Dupa umplere invelim pastravii 2 3 felii de salata , evident salata no sa stea lipita de pastrav ca si folia de aluminiu asa ca puteti sa puneti pe la capete putina folie de aluminiu .
Ii aruncati pe gratarul inchis si ii rumeniti pana cand salata se ofileste bine.
Pastravii vor capata un gust incredibil.
Pofta Buna
PS: Am sa pun si cateva poze.
Reclama
Etichete:
pastrav la gratar,
pastravi,
reteta pastrav,
saramura pastrav
duminică, 15 noiembrie 2009
Pastravaria Azuga
Pastravaria Azuga
Dupa cum ati observat din sinaia pana in predeal reclama cu S-a Redeschis Pastravaria Azuga , zic nuah fiind un impatimit al pastravului am zis sa dau o fuga pana acolo...ca sa ajungi la pastravarie trebuie sa mergi pana spre partia Sorica (drum asflat) dupa care urmezi drumul forestier 2km si ajungi la un mare gard verde unde scrie ca acolo se vinde pastrav , ma asteptam sa fie un restaurant ceva unde poti manca un pastrav bine preparat , dar nu acolo doar poti cumpara pastrav viu la 20lei kg, poate am sa revin si cu cateva poze.
Deci daca vreti pastrav proaspat la un pret decent gasiti la Pastravaria Azuga
TELEFON PASTRAVARIA AZUGA : 0726.371.843
Dupa cum ati observat din sinaia pana in predeal reclama cu S-a Redeschis Pastravaria Azuga , zic nuah fiind un impatimit al pastravului am zis sa dau o fuga pana acolo...ca sa ajungi la pastravarie trebuie sa mergi pana spre partia Sorica (drum asflat) dupa care urmezi drumul forestier 2km si ajungi la un mare gard verde unde scrie ca acolo se vinde pastrav , ma asteptam sa fie un restaurant ceva unde poti manca un pastrav bine preparat , dar nu acolo doar poti cumpara pastrav viu la 20lei kg, poate am sa revin si cu cateva poze.
Deci daca vreti pastrav proaspat la un pret decent gasiti la Pastravaria Azuga
TELEFON PASTRAVARIA AZUGA : 0726.371.843
Reclama
marți, 13 octombrie 2009
Pastravaria Albota
Cum se ajunge la Pastravaria Albota ?
Dinspre Brasov spre Sibiu se face stanga la Arpasul de Jos si se merge cam 6 Km Pana la pastravarie , drumul nu este foarte stralucit (o parte asflat, o parte drum forestier,o parte pietris),
dar odata ajuns acolo cu siguranta nu vei regreta drumul strabatut , fie mai sunt si alte variante cum cobori de pe transfagarasan in localitatea Cartisoara se face dreapta pe un drum forestier foarte prost de nerecomandat...cea mai buna varianta fiind aceea
prin Arpasul de Jos spre Arpasu de Sus si de acolo la pastravarie.
Pastravaria apartine sas-ului Martin Muller var de al primarului de la Sibiu.
Locul este foarte pitoresc fiind amenajata o pensiune cu o terasa si un restaurant foarte mare , in spate se afla pastravaria unde sunt crescuti ecologic pastravii.
Preturile la mancare sunt acceptabile insa cazare este destul de scumpa.
Pastravul afumat cu hrean este un deliciu, la fel si pastravul in fulgi de porumb cu sos de patrunjel insa este cam greu.
Dinspre Brasov spre Sibiu se face stanga la Arpasul de Jos si se merge cam 6 Km Pana la pastravarie , drumul nu este foarte stralucit (o parte asflat, o parte drum forestier,o parte pietris),
dar odata ajuns acolo cu siguranta nu vei regreta drumul strabatut , fie mai sunt si alte variante cum cobori de pe transfagarasan in localitatea Cartisoara se face dreapta pe un drum forestier foarte prost de nerecomandat...cea mai buna varianta fiind aceea
prin Arpasul de Jos spre Arpasu de Sus si de acolo la pastravarie.
Pastravaria apartine sas-ului Martin Muller var de al primarului de la Sibiu.
Locul este foarte pitoresc fiind amenajata o pensiune cu o terasa si un restaurant foarte mare , in spate se afla pastravaria unde sunt crescuti ecologic pastravii.
Preturile la mancare sunt acceptabile insa cazare este destul de scumpa.
Pastravul afumat cu hrean este un deliciu, la fel si pastravul in fulgi de porumb cu sos de patrunjel insa este cam greu.
Reclama
Abonați-vă la:
Postări (Atom)